Roboty budowlane i instalacyjne Kliniki Ginekologii i Położnictwa w Rzeszowie

KONTRAKT/ NAZWA BUDOWY: Roboty budowlane i instalacyjne Kliniki Ginekologii i Położnictwa wraz z dostawą i montażem niezbędnego wyposażenia”

INWESTOR:  Kliniczny Szpital Wojewódzki Nr 1 im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie, ul. Szopena 2 35-055 Rzeszów

TERMIN REALIZACJI: luty 2022 r. – październik 2023 r.

ZAKRES PRAC:

Budynki „A” i BG”, w których wykonano roboty budowlane związane z przebudową pomieszczeń  na II-im  piętrze użytkowanych przez Klinikę Ginekologii i Położnictwa, położone są w centrum Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 1 im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie przy ul. Szopena 2. Budynki „A” , „BG” i „B” stanowią razem kompleks  głównych budynków łóżkowych. Ze względu na całodobową pracę istniejących w budynkach oddziałów Klinicznych, przedmiot zamówienia  był realizowany w trzech etapach , następujących po sobie sukcesywnie. Etapem nr I  objęte były pomieszczenia zlokalizowane na II piętrze w budynku „A”, użytkowane przez Pododdział Położnictwa. Na oddziale położniczym jest teraz dziesięć nowych sal: dziewięć dwułóżkowych, jedna sala jednołóżkowa. W pastelowych kolorach, z dekoracjami w kwiaty i z zestawem do pielęgnowania niemowląt. W każdej sali jest łazienka z prysznicem. Ma to zapewnić intymność, która na takim oddziale jest wyjątkowo ważna. Sale dla pacjentek wyposażone są również w klimatyzację. W oknach zamontowane są elektrycznie sterowane rolety zewnętrzne. Sale wyposażone są w nowoczesny sprzęt medyczny, posiadają umeblowanie oraz w każdej z nich jest telewizor.

Etapem  nr II  objęto pomieszczenia zlokalizowane na II piętrze w budynku „BG”, użytkowane przez  Blok Porodowy (Trakt Porodowy). Trakt porodowy, czyli blok operacyjny składa się z trzech części: sali do cięć cesarskich, jednej sali do porodów rodzinnych i dwóch sal porodowych. Każda sala wyposażona jest w osobny węzeł sanitarny oraz posiada klimatyzację. Sala cięć cesarskich wykonana jest z nowoczesnych paneli ze stali nierdzewnej, a w pokoju przygotowania lekarzy zamontowano nowoczesną myjkę chirurgiczną, która ułatwi lekarzom profesjonalne i higieniczne przygotowanie się do zabiegu.Etapem nr III objęto pomieszczenia zlokalizowane na II piętrze w budynku „BG”, użytkowane przez Pododdział Patologii  Ciąży. Oddział patologii ciąży mieści jedenaście łóżek w dwu lub trzyosobowych salach, każda z nich ma łazienkę z prysznicem.

Wykonana przebudowa pomieszczeń  i remont mają poprawić funkcjonowanie istniejącego Oddziału oraz poprawić warunki higieniczno-sanitarne przebywającym pacjentkom  i personelowi medycznemu.

Dane ogólne:

Powierzchnia użytkowa –1 022,83    m2